17. května 2024

Dvorní kapelník přírody David Rothenberg se vrací na FHS

David Rothenberg jamuje s velrybami, doprovází na klarinet cikády a 24. 5. od 17:00 si zahraje se studujícími Fakulty humanitních studií z probíhající letní školy a pražskou přírodou.

Filosof, hudebník a skladatel z New Jersey zkoumá muzikalitu zvířat a vztah člověka a přírody, o hlasech fauny nebo roli krásy v evoluci vydal několik publikací. Některé z jeho knih se dočkaly i filmového zpracování (např. Why Birds Sing? od BBC). Rothenbergův výzkumný zájem se ozývá i v hudební tvorbě. Vydal několik alb, na kterých krom přátel (nejen) z jazzové scény doprovází hmyz, kolibříky nebo velryby.

Na FHS UK se David Rothenberg vrací už poněkolikáté, v rámci etnomuzikologických a hudebně-antropologických kurzů vede workshopy a svou návštěvu už pravidelně zakončuje vystoupením se studujícími.

David Rothenberg při vystoupení, foto z profilu Terra Nova Music na Bandcampu.