27. února 2019

Vyšla nová kniha editorů P. Mückeho a L. Krátké: Turistická odysea

V nakladatelství Karolinum vyšla na počátku roku 2019 nová kniha s názvem „Turistická odysea. Krajinou soudobých dějin cestování a cestovního ruchu v Československu v letech 1945 až 1989“, editorů doc. Pavla Mückeho a dr. Lenky Krátké, kteří působí na Pracovišti Orální historie – soudobé dějiny FHS UK. Svými příspěvky do kolektivní monografie přispěli též absolventi tohoto pracoviště Dana Fürstová a Michal Fejtl.

Vyšla nová kniha editorů P. Mückeho a L. Krátké: Turistická odysea

KOUPIT

Anotace: Kolektivní monografie Turistická odysea představuje zásadní posun v bádání o různých formách a podobách cestovního ruchu v předlistopadovém Československu. Vedle základních tendencí celostátní i regionální politiky na tomto poli představuje v jednotlivých studiích nejrůznější aspekty dobových fenoménů, jako byly odborové či podnikové rekreace, turistická hnutí, lázeňská léčebná péče nebo chatařství a chalupářství i cizinecký cestovní ruch (včetně zájezdů z opačné strany železné opony). Výborně pramenně podložená kniha, opírající se rovněž o rozhovory s pamětníky a doprovázená dobovými fotografiemi, zalidňuje pomyslnou krajinu soudobých dějin konkrétními aktéry a jejich příběhy.