5. března 2019

FHS UK zve na 21. ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět

Již 6. března 2019 začíná 21. ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, jehož odborným partnerem a podporovatelem letos vystupuje Fakulta humanitních studií UK. Tématem letošního ročníku, který nese název „Bezpečná blízkost“, je identita a její různé podoby v globalizovaném světě 21. století. Kromě již tradičních soutěžních a tematických filmových kategorií se tedy v programu objeví také dvě kategorie zaměřené právě na téma hledání a vymezování si vlastní identity, ať už na osobní nebo společenské úrovni.

Samotná promítání probíhají na osmi různých místech, kompletní program naleznete na webových stránkách festivalu. Některé z promítaných dokumentů navíc doplňují debaty, kterých se zúčastní i řada pedagogů z FHS UK.

FHS UK zve na 21. ročník festivalu Jeden svět