13. srpna 2019

Jarka Vrbová obdržela cenu Magnesia Litera za nejlepší překladovou knihu

Jarka Vrbová, externí vyučující na Fakultě humanitních studií UK, obdržela cenu Magnesia Litera v kategorii nejlepší překladová kniha. Jedná se o překlad norského autora Mortena A. Strøksnese „Kniha o moři. Umění lovit ve čtyřech ročních obdobích na otevřeném moři z gumového člunu žraloka grónského.“

Jarka Vrbová obdržela cenu Magnesia Litera za nejlepší překladovou knihu

Kniha samotná je rozdělena na dvě části – na beletristickou a esejistickou. Porotu zaujala především schopnost přeložit obě velmi odlišné části knihy. Pro beletristickou část musela Jarka Vrbová použít jazyk, který čtenáře strhne a uchvátí. Jako příklad lze vyzdvihnout skvělé zachycení námořnického a rybářského slangu. V druhé, esejistické části, se naopak musela vypořádat s celou řadou odborných výrazů a pojmů. Více o knize a celé soutěži naleznete na webových stránkách.

Srdečně blahopřejeme!