20. ledna 2020

Ke stolu! Kniha o zlepšení kvality rozvoje Prahy a života v ní

V Nakladatelství Dokořán právě vyšla kniha editorky Pavly Melkové Ke stolu!

Pozvání Ke stolu! svedlo dohromady devatenáct autorů z různých profesních oblastí. Jejich úkolem bylo identifikovat, každý sám za sebe, jedno téma, které mu osobně leží na srdci a jehož řešení může zlepšit kvalitu rozvoje Prahy a života v ní. U pomyslného stolu debatovali architekti, pedagogové, filosof, historik, sociolog, developer, lékař, ekonomové, novinářka a cestovatelka, výtvarní umělci, kněz, akademici, teoretička, filosof architektury, děkanka a přírodovědec. V průsečících nezávislých myšlenek postupně vyvstávaly překvapivé shody v jejich základu, které by mohly být možnými místy ohnisek potřebných změn a inspirací pro veřejnou správu, plánovače, architekty, soukromé developery a investory, obyvatele Prahy a všechny ostatní, kdo chtějí řešit skutečné a aktuální problémy města, tak jak je vidí život.

Nad tématem v jedné z kapitol diskutovala i Marie Pětová, děkanka Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy.

Ke stolu!: kniha o zlepšení kvality rozvoje Prahy a života v ní

KOUPIT

Autoři podebatují také na křtu knihy dne 21. ledna v 19 hodin v CAMPU. Řeč bude mimo jiné o tom, jak se může Praha poučit od vyspělých měst v otázce dostupného bydlení, zda i dnes můžeme stavět krásnou architekturu, nebo proč je dobře někdy bourat památníky či přejmenovávat ulice. Křest i debata jsou přístupné zdarma po předchozí rezervaci vstupu na GoOut.