FHStories

7. června 2023

Ohlédnutí za hrabalovskou procházkou Polabím s Jakubem Češkou

V sobotu 27. května 2023 se pod odbornou garancí docenta Jakuba Češky uskutečnila procházka z Nymburka do Kerska, během které studující programu EKS a další zájemci o tvorbu Bohumila Hrabala mohli navštívit místa spojená s významnou částí spisovatelova života a připomenout si vybrané Hrabalovy texty, které s těmito lokalitami souvisejí. Jednou ze zastávek byla také Hrabalova chata v Kersku, kterou před dvěma lety od soukromých majitelů odkoupil Středočeský kraj, a tak bylo možné do ní – zatím pouze výjimečně – nahlédnout. Kraj nyní pracuje na návratu chaty do původní podoby a v příštím roce by v jejích prostorách měla být veřejnosti zpřístupněna stálá expozice věnovaná Hrabalovi.

Foto Jakub Motejzík

Literární reportáž z návštěvy chaty v jejím současném stavu napsala absolventka programu Filosofie v kontextu humanitních věd FHS UK a jedna z účastnic vycházky Alexandra Brocková.

Alexandra Brocková: Hrabalova chata

Foto Marie Zetová