• Kalendář

Kalendář


Studentská stávka #VyjdiVen 2

Studenti FHS UK a studentská komora Akademického senátu FHS UK se připojují k výstražné stávce #VyjdiVen 2, která proběhne tento čtvrtek 16. května 2019 mezi 12:00 a 13:00. K účasti jsou vyzváni všichni studenti ve všech třech budovách fakulty, a to v čase mezi 12:00 a 12:30. Bližší informace naleznete na facebookových stránkách a v přiloženém dokumentu.


Text výzvy:


Vyzýváme všechny občany, a především studenty vysokých i středních škol, aby společně s námi v pravé poledne ve čtvrtek 16. 5. vyšli ven ze škol, tříd, pracovišť a domovů a připojili se ke stávce studentů, kterým tato země není lhostejná.


V současné situaci, kdy již reálně dochází k ohrožení demokratického státu, je nutné důrazně vystoupit na ochranu ústavy, morálních hodnot a na obranu nezávislé justice, které jsou ohrožovány a atakovány čelními představiteli naší země.


Stále chceme, aby se všem měřilo stejným metrem, aby se žádná osoba nesnažila být v právu rovnější, než jiní, a tím porušovat ústavu. Především ve chvíli, kdy jde o osobu veřejně činnou, ať už o premiéra, či prezidenta České republiky.


Chceme, aby státní orgány respektovaly ústavu a ústavní soud a nejednaly pouze v zájmu svém, či vybraných jedinců, ale v zájmu nás všech. Stejně tak, jako my respektujeme výsledek demokratických voleb.


Chceme, aby naši čelní představitelé, především pak předseda vlády České republiky, prezident České republiky a poslanci Parlamentu České republiky respektovali morálku a dobré mravy této země, vystupovali na obranu ústavy, ústavních zvyklostí a zájmů všech občanů České republiky tak, jak deklarují ve svých přísahách.


Chceme, aby naši volení zástupci nezapomínali na nás mladé, na budoucí generace voličů a občanů, a nezahazovali naši budoucnost jen pro jejich vlastní krátkodobý prospěch a zisk.


Nechceme nadále sledovat rozdělování společnosti pomocí lží, dezinformací a polopravd. Nechceme sledovat, jak nám postupně před očima rozkrádají zemi ti, kdo ji pro nás mají spravovat. Nechceme žít v totalitě či oligarchii, chceme žít ve svobodné a demokratické zemi, a proto jsme připraveni tuto zemi bránit a nejsme lhostejní k tomu, co se děje.


Z těchto důvodů především požadujeme:

- Aby Marie Benešová rezignovala na post ministryně spravedlnosti a její místo zastávala nezávislá a morálně bezúhonná osobnost.

- Aby současná vláda České republiky znovu požádala o důvěru ve sněmovně. Obměny ve vládě jsou již natolik významné, že jde de facto o vládu novou.

- Aby prezident České republiky jednal státotvorně, v zájmu své země a v zájmu občanů České republiky.

- Aby Senát stále důrazně vystupoval na obranu ústavy, demokracie i nezávislé justice.


Opět vyzýváme, ať s námi vyjde ven celá zem. Na akci, kterou mnozí z vás ještě v životě nezažili a snad nebudou muset zažít znovu.


Za celý organizační tým

Luboš Louženský


Začátek akce 16. května 2019 v 12:00
Konec akce 16. května 2019 v 18:00
Druh akce Jiné
Organizátor VyjdiVen
Webové stránky https://www.facebook.com/events/2027383694224030/
Program https://www.facebook.com/events/2027383694224030/
Cílová skupina Akademická obec i veřejnost
Rezervace Ne
Přihlásit:
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

U Kříže 8

158 00 Praha 5 - Jinonice


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám