1. listopadu 2021

Nová kniha Jiřího Šubrta: The Sociology of Time

Doc. Jiřímu Šubrtovi vychází od r. 2017 již pátá kniha v angličtině. Práce s názvem „The Sociology of Time: Critical Overview“ byla vydána u Palgrave Macmillan.

Nová kniha Jiřího Šubrta: The Sociology of Time

KOUPIT

Anotace

Dílo teoretického charakteru je orientováno na kritickou diskusi se třemi klíčovými otázkami sociologického výzkumu času, na a) otázku utváření lidského chápání času, b) fungování časových struktur na různých úrovních sociální reality, c) úlohu a místo času v obecné sociologické teorii. Látka knihy je zpracována s řadou interdisciplinárních přesahů. Autor se hlásí ke koncepci „temporalizované sociologie“, která je podle jeho názoru realizována v programu historické sociologie.

Doc. PhDr. Jiří Šubrt, CSc., působí na Fakultě humanitních studií UK, kde je garantem studijního programu Historická sociologie.