19. ledna 2022

Webové stránky projektu ENCOUNTER spuštěny

Projekt ENCOUNTER (Experiences od Youth in Natural Mentoring Relationship) zkoumá zkušenosti dospívajících s jejich přirozenými mentory. Jedná se o explorativní kvalitativní studii s využitím inovativních participativních metod výzkumu s dospívajícími v kombinaci s interpretativní fenomenologickou analýzou.

Projekt ENCOUNTER je organizovaný pod garancí Katedry psychologie a věd o životě na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Partnery projektu jsou School of Education, National University of Ireland a Mentoring Europe, zastřešující organizace mentoringu v Evropě.

Hlavní cíle projektu jsou:

• konceptualizovat teoretický rámec fenoménu přirozeného mentoringu v interdisciplinární, na děti zaměřené perspektivě;

• prozkoumat charakteristiku, dynamiku a vnímané přínosy přirozených mentorských vztahů v perspektivě dospívajících v kontextu ČR;

• porovnat rozdíl v dynamice a charakteristice vztahů přirozeného mentoringu podle genderu v ČR.

Webové stránky projektu ENCOUNTER spuštěny

Projekt ENCOUNTER přispívá k UN Cílům udržitelného rozvoje 2030, k Evropské sociální politice dětí a dospívajících a k rozvoji tématu mentoringu pro děti a dospívající v teorii i praxi v českém kontextu.

Projekt začal v září 2021 a bude trvat do září 2023. Podrobnější informace o projektu naleznete na webových stránkách: