29. června 2022

Fotoreporát z akce "Vyjádření hlasem / workshop s Ridinou Ahmedovou"

Ve dnech 14.–15. června 2022 proběhl v prostorách Kampus Hybernská divadelní workshop „Vyjádření hlasem“ pod vedením Ridiny Ahmedové. Hlas zde byl prezentován jako nástroj, způsob vyjádření celé řady emocí, jako cesta k druhým. Zároveň bylo zdůrazněno i jeho využití v kontextu divadelního žánru.

Fotoreporát z akce "Vyjádření hlasem / workshop s Ridinou Ahmedovou"

Workshop je součástí projektu Divadla utlačovaných – Empowerment pomocí kultury, který realizuje Fakulta humanitních studií UK za podpory Fondů EHP, jehož součástí je mj. i podpora performativních dovedností u odborníků využívajících tuto metodu. Odbornou garantkou projektu je Mgr. Dana Moree, Dr. Workshopu se zúčastnili i zástupci z norských univerzit (University of Stavanger a Rudolf Steiner College Oslo).

Fotoreporát z akce "Vyjádření hlasem / workshop s Ridinou Ahmedovou"

Mgr. Dana Moree, Dr., působí na FHS UK na Katedře aplikovaných sociálních věd. Mezi její badatelská témata patří sociální pedagogika a antropologie. Zároveň se věnuje výše zmíněnému divadlu utlačovaných.