13. listopadu 2023

Začal Týden humanitních věd, FHS oslaví třicet let svého bakalářského programu

V rámci letošního Týdne humanitních věd, který probíhá od 13. do 17. listopadu po celém Česku na filozofických a humanitních fakultách sdružených v Asociaci děkanů filozofických fakult. Na Fakultě humanitních studií UK se týden nese v duchu oslav třicetiletého výročí založení bakalářského programu Studium humanitní vzdělanosti, který začal ještě na institucionálním předchůdci současné FHS, Institutu základů vzdělanosti. Oslavy proběhnou 13. a 14. listopadu v podvečerních a večerních hodinách a nabídnou debaty, autorská čtení, přednášky i divadelní představení přímo v budově fakulty v pražské Tróji. Podrobný program je dostupný zde.

Plakát oslav třiceti let Studia humanitní vzdělanosti na FHS.

Popularizačně-vzdělávací akce Týden humanitních věd je určená široké veřejnosti, středním školám i odborníkům. Hlavní a doprovodný program se uskuteční v mnoha univerzitních městech – v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Olomouci, Opavě, Ostravě, Pardubicích, Plzni, Praze a Ústí nad Labem. Nabídne přednášky pedagogů, vědců, doktorských studentů a absolventů, debaty, workshopy a mnoho dalšího. Program pokrývá široké spektrum humanitních a společenskovědních oborů jako je archeologie, filologie světových i regionálních jazyků, historie, knihovnictví, pedagogika, psychologie, religionistika a teorie umění a další. Letos Týden humanitních věd připomíná také výročí 300 let úmrtí Jana Blažeje Santiniho-Aichela a Johanna Bernharda Fischera z Erlachu.