11. května 2021

Marie Zetová laureátkou ceny Vladimíra Macury

Bc. Marie Zetová, studentka posledního ročníku navazujícího magisterského programu Elektronická kultura a sémiotika na FHS UK, uspěla na Studentské literárněvědné konferenci, kde se se svým příspěvkem věnovaném Egonu Hostovskému umístila na 2. místě v soutěži o cenu Vladimíra Macury v kategorii pregraduálních studentů.

Marie Zetová uspěla na studentské literárněvědné konferenci

Devatenáctý ročník Studentské literárněvědné konference, kterou organizuje Ústav pro českou literaturu AV ČR, v.v.i., ve spolupráci s katedrou bohemistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, se poprvé konal online a vystoupila na něm téměř čtyřicítka referujících s příspěvky z nejrůznějších oblastí literární vědy. Všichni ocenění kromě knižních odměn získají i možnost publikace svých textů v časopise Bohemica Olomucensia vydávaném Katedrou bohemistiky FF UPOL.

Srdečně blahopřejeme!