24. října 2023

FHS bude spolupracovat s University of St Andrews na výzkumu anticikanismu

Fakulta humanitních studií získala grant z prostředků na podporu strategického partnerství Univerzity Karlovy – Seed Funding. Dr. Yasar Abu Ghosh z Katedry sociální a kulturní antropologie povede spolu s Dr. Palomou Gay y Blasco z University v St. Andrews projekt s názvem „Tackling antigypsyism through research and pedagogy“. V následujícím roce má projekt cíle v oblasti výuky a výzkumu. Jeho vyústěním by měla být na jedné straně příprava výukového modulu, který s využitím inovativní pedagogiky zaměří pozornost na historické i současné podoby anticikanismu. Jiným cílem je vytvoření sítě mladých badatelů o problematice anticikansimu a příprava speciálního čísla předního antropologického časopisu. Na realizaci projektu se bude podílet i Dr. Pavel Baloun z FHS a odborníci z Filozofické fakulty (Dr. Helena Sadílková, Jan Ort, Renata Berkyová). Výraznou posilou v roli konzultanta je Prof. Huub van Baar z Univerzity v Lovani.

Oprava (27. října 2023): V původním textu jsme uvedli jméno Veronika Berkyová namísto správného Renata Berkyová. Za chybu se omlouváme.