2. března 2018

Mezinárodní srovnání: UK vylepšila své postavení v oblasti humanitních věd

Katedry, instituty, kliniky, ústavy a centra Univerzity Karlovy patří v 19 oborech mezi nejlepší světová pracoviště dle mezinárodního srovnání vysokých škol QS World University Rankings by Subject 2018. Letošní celosvětový žebříček zahrnuje celkem 48 vědních oborů, z toho je 39 pěstováno na Univerzitě Karlově.

Univerzita Karlova výrazně vylepšila své postavení v oblasti humanitní vzdělanosti (z 254. místa na 193.), tedy v té oblasti, která je vyučována na Fakultě humanitních studií UK.

Postavení UK v QS World University Rankings by Subject 2018 v humanitních vědách

Další oblastech, kterým se lze věnovat i na FHS UK, se nejlépe umístily:

Postavení UK v QS World University Rankings by Subject 2018 ve filosofii

Žebříček QS World University Rankings by Subject 2018, který nabízí jedno z nejrozsáhlejších mezinárodních srovnání oborů, tak jako v minulých letech posuzoval reputaci a kvalitu výzkumu a absolventů několika tisíc pracovišť z celého světa. Ve výsledcích se pak napříč obory objevuje více než jedenáct set vysokých škol ze sedmdesáti pěti zemí.