• Aktuality

Aktuality

Přednáška o kontemplativní filozofii s Ranem Lahavem

Na FHS proběhne přednáška a diskuse s izraelským filozofem působícím v USA Ranem Lahavem na téma kontemplativní filozofie, která klade důraz na to, aby ten, kdo myslí, byl plně přítomen a vnímal jak sám sebe, tak i myšlenky, které čte či slyší.

5. října 2023


Český buddhimus v knize i přednášce

Proudu myšlenek a náboženského uvažování dálného Východu až do českých zemí bude zasvěceno odpoledne 3. října v Pražském kreativním centru. Společnost pro filosofickou antropologii zde uspořádala jednak přednášku Jiřího Holby, který bude mluvit o třech zásadních postavách českého buddhismu - fotografovi Františku Drtikolovi, prvním českém buddhistickém mnichovi Martinu Novosadovi a spisovateli a filozofovi Egonu Bondym -, jednak představení nové knihy Tichá pošta mezi Bohemií a Buddhou.

2. října 2023
Chrámy, kostely, rituály, magie a pověry na Wang Symposium

Skrze program Cooperatio spolupořádá Marie Novotná z Katedry jazyků a literatury sympozium Wang těsně za hranicemi Česka u kostela, který byl do Polska přesunut v 19. století z Norska kvůli hrozící demolici. Dvoudenní akce se bude zabývat pohanstvím, christianizací a obecně kontaktem staré a nové víry v raném středověku.

28. září 2023Kolokvium ke století knihy Za novou architekturu

FHS UK a ÚDU AV ČR srdečně zvou na kolokvium u příležitosti 100 let prvního vydání základní knihy architektury 20. století – Vers une Architecture. Stoleté výročí dává možnost zkoumat obsah i formu knihy, její vliv na architekturu následujícího století i na způsob přemýšlení.

26. září 2023
Karel Novotný publikuje novou knihu o Patočkově díle

Fakulta humanitních studií srdečně zve na vernisáž dvou knižních titulů věnujících se dílu českého filozofa Jana Patočky. Představení knih se uskuteční ve středu 4. října v Akademickém konferenční centru od 17 hodin. Akci organizuje Oddělení současné kontinentální filozofie Filosofického ústavu AV ČR a také Central European Institute of Philosophy.

Foto: Akademické konferenční centrum

21. září 2023
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

Pátkova 2137/5

182 00 Praha 8 - Libeň


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám